muhasebe
MUHASEBE ÖĞRETMENLERİNE KAYNAK TEK SİTE TÜM MESLEK PLANLARI MUHASEBE MESLEK ZUMRELERİ MUHASEBE DERS NOTLARI STAJLA İLGİLİ DÖKÜMANLAR MUHASEBE VE MESLEK MEVZUATI OGRETMEN DOKUMANLARİ
 

 

 

 

İLK STAJ BAŞVURUSU SIRASINDA HAZIRLANMASI GEREKEN EVRAKLAR

1- Staja Başlama Değerlendirme başvuru formu ve sınav bedeli dekontu.(Başvurunun nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmaktadır.)

2- Staj dosyasının 1.sayfasındaki form (staj başvuru formu) eksiksiz doldurulacaktır.

3- Bir adet onaylı nüfus cüzdanı örneği (noter veya muhtarlıktan alınmış, resim zorunluluğu yok)

4- İkametgah senedi ( Asıl, son 3 ay içinde alınmış olması ve başvuru yapılan odanın ilinde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir.)

5- Cumhuriyet Savcılığından Resmi Kuruma verilmek üzere (Adli sicil kaydı olanlardan mahkeme kararı fotokopisi) alınacak adli sicil belgesi (son 3 ay içinde alınmış olması gerekiyor.) Adli sicil kaydı olanların mahkeme kararı fotokopisini sunmaları gerekmektedir.

6- Noter onaylı diploma veya geçici mezuniyet belgesi. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri 3568 sayılı yasa kapsamında olan adayların, her iki diplomalarını da noter onaylı getirmeleri zorunludur. Tezli yüksek lisansı bitirenlerin tezlerinin bir fotokopisini de teslim etmeleri gerekmektedir. (kimlik bilgileri, diplomasının arka sayfasında bulunan adaylar diplomalarının arka yüzünü de notere onaylatmak zorundadırlar) noter onaylı olmayan diploma yada geçici mezuniyet belgeleri hiç bir şekilde kabul edilmemektedir.

7- 3 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olup, adayın kolaylıkla tanınmasına yardımcı olacak nitelikte olması gerekmektedir. Başı kapalı, peruklu vb. çekilmiş ve yapıştırılmış fotoğraflar kabul edilmeyecek, yeniden istenmeyecek ve aday sınava alınmayacaktır.)

8- Taahhütname

9- Staj giderlerine ait banka dekontlarının asılları (birer suret yeterlidir.)

Stajla İlgili Diğer Bilgilerin Yer Aldığı Sayfaya gitmek için tıklayın