muhasebe
MUHASEBE ÖĞRETMENLERİNE KAYNAK TEK SİTE TÜM MESLEK PLANLARI MUHASEBE MESLEK ZUMRELERİ MUHASEBE DERS NOTLARI STAJLA İLGİLİ DÖKÜMANLAR MUHASEBE VE MESLEK MEVZUATI OGRETMEN DOKUMANLARİ
 
ANASAYFA
MUHASEBE
      Site İçi Arama
EĞİTİM ÖĞRETİM
STAJ EĞİTİMİ
MESLEKİ EĞİTİM
MUHASEBE BÜROSU
 

Sektör türkiye sektörler 

            

 
NEFİS MUHASEBESİ
MESLEK LİSELERİ
TENEFFÜS

 

 

 

 

 

 

HAYATIN HER KARESİNDE MUHASEBE

        İnsanlar yaradılışları gereği toplum halinde yaşamak zorundadırlar. Bu nedenle birbirleriyle sürekli bir iletişim halindedirler.

        İnsan olmanın bir gereği olan mal veya hizmetlere olan ihtiyaç, insanların birbirleriyle olan iletişimi ile daha da artmıştır. İnsanlar önceleri mübadele ile ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Trampa yani değiş tokuşta mal veya hizmetlerin tam olarak birbirinin yerine değer olarak eşit olmadığını anlayan insanlar, paranın bulunmasıyla tek bir değer ölçüsünü benimsemişlerdir.

       Paranın toplum hayatına girmesiyle insanlar kazançlarını, gelir ve giderlerini, kâr veya zarar durumlarını öğrenmek ihtiyacı hissetmişlerdir. İşte burada devreye MUHASEBE girmiş, para ve diğer varlıklarının hesabını ayrıntılı bir biçimde hesaplayabilmişlerdir. Daha sonra muhasebe bireysel olmaktan çıkmış, önceleri küçük esnaf ve sanaatkarların, sonra da büyük şirketlerin varlık ve kaynak dengeleri ile gelir, gider, maliyet, kârlılık/zararlılık durumlarını analiz etmelerine yardımcı olmuştur.

      Öğretmen ve öğrenciler ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler ve muhasebe ile ilgilenenlere ilişkin hazırladığımız Sitemizde muhasebede olmazsa olmaz bilgileri bulacaksınız. Muhasebedeki güncel değişimleri siz muhasebe severlere aktaracağız.

      Hayatın Kendisi Muhasebe Değil mi?